DPF filtra atslēgšana, DPF filtra izgriešana un ar to saisītie mīti

DPF filtra atslēgšana, DPF filtra izgriešana un ar to saisītie mīti

Pašlaik pēc jau vairāk kā 8 gadiem tirgū varam likvidēt DPF filtrus 99% automašīnām no 2004.-2018.gadam. DPF Filtra likvidēšana – DPF Filtra atslēgšana un DPF Filtra izgriešana.

Šeit aprakstīšu mītus un patiesību par DPF filtru likvidēšana, DPF filtra izgriešana, DPF Filtra atslēgšanu un citām ar šo mezglu saistītām problēmām. Par filtra uzbūvi un darbību sīkāk var izlasīt sadaļā DPF/FAP filtri.

1. mīts – izņemot filtru auto pastiprināti dūmos (nepareizi)

– Ja automašīnai ar dzinēju, sprauslām un turbīnu viss ir kārtībā, dūmainība praktiski nemainās.

2. mīts – izņemot filtru TA (CSDD) nevarēs iziet (nepareizi)

– Automāšīnām līdz 2008.gadam neatkarīgi vai auto ir uzstādīts DPF filtrs vai nav, dūmainības koeficients ir pieļaujams līdz 3.
– Attiecīgi VW golf III 1.9TDI 93.gada ir vienā dūmainības klasē ar 3.0TDI Audi A6 2007.gada.
– Normālā gadījumā Audi A6 gan ar filtru, gan bez filtra uzrādīs dūmainību ne vairāk kā 1.
– Ja koeficients iet virs 1 vai pat 2 noteikti būs jāsāk meklēt automašīnā kāds varbūt vēl slēpts defekts.

Pēc 2008.gada līdz 2015.gadam koeficients ir 1.5, bet tāpat tas nav šķērslis, lai tehniski labā kārtībā esošs auto neizietu tehnisko apskati. Tehniskā kārtībā esošs dzinējs uzrādīs dūmainību ne vairāk kā 1.

3. DPF filtru var izprogrammēt jebkurā autoservisā (nepareizi)

– Pēc nekvalitatīvas/ neprofesionālas DPF filtra programmēšanas automašīnai tiek izslēgti servisa režīmi, nodzēstas visas iespējamās kļūdas. Līdz ar to dzinēja diagnostika paliek praktiski neiespējama. Pirmajās dienās, nedēļās auto iespējams vēl darbojas, bet drīz vien var rasties problēmas, kuras jau pēc tam atrisināt būs krietni dārgāk kā uzreiz darbu veikt kvalitatīvi.
– Internetā ir pieejamas programmatūras, kuras teorētiski šo DPF atslēgšanu veic automātiski, bet protams, šīs programmas nestrādā, jo dzinēju vadības bloki ir ļoti daudz veidu un variantu, kas padara šādas programmas izveidi praktiski neiespējamu.
– Tikai profesionālis ar daudzu gadu pieredzi var šādus procesus veikt pareizi un bez tālākām auto problēmām.

Ikdienā diezgan bieži nākas pārtaisīt dažādu autoservisu darbu, kur izmantotas šādas brīvi pieejamas programmas. Pie darbojoša dzinēja varam atvienot daudz dažādu sensoru un ierīču, bet diagnostikā kļūdu nav, mērierīču panelī paziņojumi neparādas. Auto paliek praktiski bez dzinēja aizsardzības sistēmām, kas var novest pie nopietniem defektiem.   Neprofesionāli atslēgtu DPF filtru gadījumos nestrādā kādas dzinēja funkcijas, kā piemēram:

  • Honda nestrādā kruīza kontrole
  • Jaunākiem BMW (Pēc 2007.g.) nestrādā start/stop sistēma
  • VW kā arī citiem parādās mistiska periodiska dūmošana ar baltiem, gaišiem dūmiem
  • Volvo ceļās eļļas līmenis (dīzeļdegviela nonāk eļļā)
  • Dažos gadījumos it kā izprogrammētam DPF joprojām paliek degoša indikācijas lampiņa instrumentu panelī

Tie ir tikai daži no iespējamiem defektiem, kurus mēs varam atrisināt pēc neprofesionāli un nepareizi veiktas DPF atslēgšanas.

Priekšrocības: (pareizi likvidējot DPF algoritmus programmatūrā)

  • Mazāks degvielas patēriņš (reģenerācijas cikli tiks izslēgti)
  • Noved pie ilgākas dzinēja dzīves (dzinēja eļļā vairs neiekļūst dīzeļdegviela)
  • Ilgāks turbīnas mūžs (samazinās kaitīgais pretspiediens un izplūdes gāzu temperatūra)
  • Laika un finanšu ietaupījums necīnoties vairs ar filtra radītajām problēmām
2019-03-10
Raitis Kvetkovskis
Volvo C30 2.0D Izņēma kvēpu filtru un pabūrās pa elektroniku. Auto iet kā vēl nekad! Lido! Paldies!
Jānis Osis
Džeki operatīvi palīdzēja, atbildēja ārpus darba laika, un izbrīvēja laiku sataisīt auto. Uztaisīja diagnostiku, lielāka skaidrība par auto.
Raimonds Valainis
+50 hp e46 330d un custom straight pipe, super dāvana sev Ziemassvētkos, Paldies KC
Una Putniece
Paldies!
Elīna Meža
Edgaram un viņa puišiem gan galva, gan rokas ir īstajā vietā, viņi paveic to, kas citiem nav pa spēkam, bet pats galvenais - viņi patiesi mīl to, ko dara! 😊 Paldies, puiši, par lielisko darbu! 😊
Jānis Jātnieks
Ja savieno patīkamo ar lietderīgo, tad sanāk tā kā pie Kaross Chiptuning - čaļi dara to, kas viņiem patīk un piedāvā to arī citiem. Manam Audim tagad + 50 Zs un custom settingi gan gaismām, gan multivides sistēmai. Braukšanas prieks pēc apmeklējuma x2!
Viktors Froļenkovs
busiņš no bruņurupuča pārvērtās par strausu
Ivo Šnitkus
Aizbraucu ar atgāzu problēmām, pēc tā ka auto bija citā servisā, no kaross pataisno uz CSDD un rezultāts 0,28. Liels paldies par labu darbu braukšu vēl.
Calvin Flint
BMW 120d, DPF remap, visi gļuki pazuduši... Paldies!
Ilze Paulaviča
Nevienam citam es mašīnu neuzticu. Kvalitatīvs remonts, nav dārgi. Daudz kas te ir darīts un viss apmierina. Šodien arī nočipoju, nezināju, ka mana mašīna tā var iet!
Uģis Nagliņš
Neilgu laiku atpakaļ Kaross chiptuning atbrīvoja manu auto ( BMW,e61, FLI, 535D) no cieto daļiņu filtra, sadarīja visu nepieciešamo kā arī pa visam minimāli uzčipoja. Auto ir palicis krietni atsaucīgāks, dinamiskāks, kā arī automātiskā ātrumkārba sākusi ir strādāt saprotamāk :) Paldies
Ugis Hugo Moisejevs
Lexus power up